لیپوماتیک

لیپوماتیک

برای داشتن یک اندامی خوش فرم و متناسب لیپوماتیک روشی ایده آل به شمار می آید که فرآیندی سریع برای برداشتن چربی هایی است که قبلا قادر به حذف و یا از بین بردن آن نبودیم.

 

لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک  در این مرکز زیر نظر بهترین متخصصین انجام می شود خوشبختانه یکی از تنها مرکز جراحی محسوب می شود که مجهز به آزمایشگاه است و به خوبی می توان آزمایشگاه لازم و انجام عملیات خونرسانی را انجام داد.

روش لیپوماتیک مناسب حذف چربی های تجمع یافته در پهلو، ران، شکم و کفل می باشد.

باید ذکر کرد که روش لیپوساکشن و روش لیپولیزر قبل از روش لیپوماتیک وجود داشته، و مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گرفته است. روش های ذکر شده حالت های تهاجمی تری نسبت به لیپوماتیک دارد.

 

جراحی با روش لیپوماتیک بی خطر و در دنیا یک روش ایمن برای لاغری و تخلیه چربی ها به حساب می آید. این پروسه در یک جلسه نتایج ایده آل و مطلوبی برای فرد به همراه دارد.

در روش لیپوماتیک چربی ها سوزانده نمی شود. زیرا دستگاه مانع از سوخته شدن چربی می شود و در واقع بافت ها چربی های اضافی زیر پوست گرفته می شود، سپس بنابه خواست فرد به دیگر نواحی بدن تزریق می شود. این روش مناسب افرادی است که شکم و پهلوی اضافی و باسنی کوچک دارند. با تزریق چربی های گرفته شده از شکم یا پهلو، متخصص با تجربه اقدام به تزریق مجدد چربی به باسن یا قسمت هایی که چربی کمتری دارد، به منظور فرم دهی و برجسته سازی آن ناحیه می نمایند. یکی از مزایای خوب روش لیپوماتیک در این می باشد که همان چربی را به بدن فرد تزریق می کنند یعنی از بافت ها و چربی های اضافه ای بدنش گرفته، وسپس به ناحیه دلخواه او تزریق می شود.

تعریف دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک از کمپرسوری تشکیل شده است، که این کمپرسوربا یک وسیله بنام کانولا، هوای فشرده را منتقل می کنند. این دستگاه پیاپی ارتعاشات ایجاد می نماید و با حرکت سریع منجر به شکست سلول های چربی در زیر پوست و تخلیه آن می کند.

جراح کانولا را با یک سوراخ ۳ میلی متری وارد بافت های زیر پوست می نماید، سپس  امواج اینفراسونیک  را ایجاد می کند و شروع به تخریب و شکستن چربی های اضافی زیر پوست می نماید. بعد از اینکه چربی شکسته شده، آن را با لیپوماتیک خارج می کند و بنابه خواست فرد به دیگر نواحی بدن تزریق می شود. چنانچه فرد مایل به تزریق آن نباشد، چربی را می سوزاندن و ازبین می برند. این روش هیچ گونه آسیبی به بافت و عضلات عروقی و هم چنین به اعصاب وارد نمی کند . این روش که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی بنابه در خواست فرد صورت می گیرد، باعث می شود که بیمار هیچ گونه درد و زخمی را در حین عمل احساس نکند.

بعد از شل شدن چربی (امولسیفیه کردن) چربی را از بدن خارج می کنند و آن را در دیگر قسمت های خواسته شده تزریق می نمایند. این دستگاه به وسیله باد و ارتعاشات بسیار تند، چربی را ریز می کند و سپس خارج می نماید. در این روش چربی ها بصورت صحیح و سالم از بدن خارج می کنند و در سایر نواحی بدن تزریق می نمایند. در این روش فرد علاوه بر داشتن شکم و پهلویی صاف و زیبا ، به سینه ای خوش فرم و برجسته دست می یابد. این پروسه هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد و می توان بعد از انتقال چربی مجددا آن را به بدن تزریق نمود. روش لیپوماتیک را می توان هم زمان با لیفتینگ به کاربرد که روشی با موفقیت بسیار بالا می باشد. این فرآیند باعث رضایتمندی فرد بعد از جراحی می شود. لیپوماتیک هیچ گونه سوختگی یا آثار ناصافی در پوست ایجاد نمی کند و خطر ایجاد آمبولی در آن به هیچ وجه دیده نمی شود.

 

لیپوماتیک

مزایای لاغری با  روش لیپوماتیک

تمامی سلول های تجمع یافته در زیر پوست با روشی فیزیکی نه با اشعه و یا حرارت گرمایشی، ذوب می شوند و با میله ای به نام کانولا کشیده می شوند و با دستگاه کاملا تخلیه خواهند شد. باید ذکر کرد که چربی های خارج شده، سالم و زنده هستند و قابلیت پیوند مجدد در قسمت دیگر بدن را دارند. این عارضه درد مختصری دارد، اما چون بی حسی در آن ناحیه تزریق شده، فرد آن را اصلا احساس نمی کند.

 • دوره نقاهت بسیار خفیفی دارد.
 • این پروسه در اتاق عمل صورت می گیرد که زمان بر و وقت گیر نمی باشد.
 • این عارضه نیازی به بخیه ندارد. زیرا فقط سوراخ و شکافی در بدن ایجاد نموده اند که به مرور برطرف می شود و چون بعد از آن لیفت انجام می گیرد، هیچ گونه آثاری از شکاف نیز در بدن دیده نمی شود.
 • عدم داشتن عوارض و خطر آمبولی در آن وجود ندارد.
 • کبودی و تورم نسبت به روش های دیگر در آن بسیار کم می باشد.
 • فرد با این روش به تناسب و زیبایی اندام می رسد.

شایان ذکر است که قبل از جراحی پزشک و یا متخصص تمام شرایط لازم را به بیمار می دهد تا با دیدی بهتر و اطلاعات کافی اقدام به این عمل نماید، قبل از این پروسه آزمایشاتی را جهت مطمئن شدن از پرونده پزشکی برای فرد تجویز می شود تا فرآیند جراحی با هیچ گونه خللی مواجه نشود.

 

افرادی که چاقی مفرطی دارند، ابتدا باید از یک رژیم غذایی خاصی پیروی نمایند و سپس در وقت مقرر و تعیین شده اقدام به جراحی کنند ، همانطور که قبلا نیز ذکر شد، جراح تمام مزایای و معایب این عمل را قبل از جراحی به فرد می دهد.

کاندیدیای مناسب برای روش لیپوماتیک

 • مناسب افرای است که قادر به ورزش و حرکات فیزیکی پیچیده ای نیستند.
 • برای افرای است که چاقی های موضعی دارند.
 • چنانچه تجمع چربی در یک ناحیه فقط صورت گرفته باشد.
 • افرادی که پوست شل و افتاده در بدن دارند.

مزایای لاغری با  روش لیپوماتیک

تناسب اندام با روش لیپوماتیک مناسب افرادی می باشد که با پیروی از یک برنامه غذایی یا اعمال ورزش به وزن و یا فرم دلخواه بدن نرسیده باشند.  باید گفت که ممکن است که فرد مقداری کاهش وزن پیدا کند، اما چربی محدودی در ناحیه شکم ، پهلو  و یا ران ها همچنان در آن ها وجود دارد. راه حلی جز حذف آن با روش جراحی وجود ندارد. باید ذکر کرد که یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک در این است که دوره نقاهت در این روش نسبت به روش هایی مانند: لیپوساکشن و لیپولیز بسیار محدود و اندک می باشد و فرد بعد از استراحت کوچکی، توانایی پرداختن به فعالیت ها و امور روزمره  زندگی را پیدا می کند.

لیپوماتیک

تعریف چاقی موضعی

زمانی که فرد با پیروی از یک برنامه غذایی و با انجام برخی از ورزش ها ، هنوز چربی اضافی در شکم و یا پهلو ها در او دیده شود، آن فرد دارای چاقی موضعی می باشد. این اضافه وزن فقط در برخی از نواحی بدن قابل مشاهده است. یکی از مزایای خوب لیپوماتیک در این می باشد که بعد از گرفتن چربی از شکم و یا پهلو، قابلیت تزریق و استفاده آن در بدن همان فرد وجود دارد. این پروسه باعث خوش فرمی و تناسب اندام  در فرد می شود.

اقدامات لازم در روش لیپوماتیک

 • افرادی که دخانیات یا مشروبات الکلی مصرف می کنند، باید از دو هفته قبل، از مصرف آن پرهیز نمایند.
 • عدم مصرف آسپرین دو روز قبل از جراحی با لیپوماتیک، زیرا آسپرین باعث رقیق شدن خون در حین جراحی می شود.
 • ۲۴ ساعت قبل از عمل از مصرف ویتامین E یا مکملات حاوی آن خودداری شود.
 • بهتر است که فرد ۶ تا ۸ ساعت ناشتا باشد، و چیزی نخورده و نیاشامیده باشد.

اقدامات بعد از روش لیپوماتیک

 • این روش دارای دوره نقاهت بسیار محدودی در حدود ۳ الی ۷ روز می باشد.
 • اگر این عارضه با بی حسی موضعی صورت گرفته باشد، باید برنامه غذایی را طبق دستورالعمل قبل از جراحی ادامه دهد.
 • بهتر است که بعد از جراحی فرد آب بنوشد تا از اتلاف آب در بدن جلوگیری نماید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از عمل از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی اجتناب شود.
 • بعد از ۵ ساعت بهتر است که فرد مقداری پیاده روی نماید.
 • چنانچه بعد از عمل پوست شل و یا افتاده شود، باید از نشستن خودداری نماید. زیرا باعث افزایش چین و چروک در بدن او می شود. بنابراین بهترین استراحت دراز کشیدن بعد از عمل می باشد.
 • برای جلوگیری از افتادگی یا شل شدن شکم، بهتر است گن های تجویز شده را استفاده نماید و تا یک هفته در پوشیدن آن مداومت نماید، فقط در حین استحمام باید آن را در بیاورد.

شایان ذکر است که این پروسه هیچ گونه عوارض جانبی حادی در پی ندارد، فقط ممکن است که فرد بعد از عمل واکنش یا حساسیت جزئی به برخی از داروها پیدا نماید. برای کنترل عفونت بهتر است که آنتی بیوتیک هایی که جراح بعد از عمل تجویز کرده است را زبق دستورالعمل گفته شده و راس ساعت مصرف نماید.

نواحی پر کاربرد روش لیپوماتیک

لیپوماتیک جدیدترین روشی است که درزمینه پیکرتراشی و لاغری به حساب می آید. برای بسیاری از افرادی که از اندام خود ناراضی هستند، می تواند بسیارموثر واقع شود. این روش می تواند میزان قابل توجهی از چربی های بدن را در طول تنها یک جلسه کم یا رفع نماید و باعث فرم دهی آن قسمت مذکور شود. از این روش برای برخی از قسمت های صورت و بدن نیزاستفاده می شود، که در ذیل برخی از آن ها را معرفی می نماییم، از جمله:

لیپوماتیک شکم و پهلو: با استفاده از یک میله فلزی (کانولا) اقدام به تراشیدن شکم یا پهلو می نمایند. این روش نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و با بی حسی موضعی نیز قابل اجرا می باشد. برای اینکه میله ای کانولا را به شکم یا پهلو وارد کنند شکافی در آن ناحیه ایجاد کرده و سپس ارتعاشات را جهت تخریب چربی های ،صورت می دهند، که هیچ گونه دردی به همراه ندارد. بعد از این پروسه، فرد باید مقدار زیادی آب بنوشد تا مایعات بدن کم نشود. لیپوماتیک شکم و پهلو مناسب افرادی می باشد که چربی های شکم آنان به صورت افتاده یا دارای مقدار زیادی پوست باشد، اما باید ذکر کرد که برای رفع چربی های خیلی زیاد، روش لیپوماتیک مناسب نمی باشد.

 

لیپوماتیک

 

لیپوماتیک باسن: باسن یکی از اجزای بدن به حساب می آید، که اغلب تجمع چربی در آن زیاد دیده می شود و این عارضه موجب ایجاد ناراحتی  در فرد می شود، چنانچه فرد خواهان پوشیدن شلوارهای برای جسته نمودن و حجیم نشان دادن باسن باشد ، مناسب ترین روش لیپوماتیک باسن است که برای برداشتن چربی و تزریق آن به نواحی دیگر از چربی های باسن بسیار استفاده می شود.

لیپوماتیک غبغب: چنانچه چربی در غبغب و ناحیه چانه زیاد باشد، برای رفع این عارضه یا زاویه دار کردن صورت، از روش لیپوماتیک غبغب استفاده می کنند. اما اگرچربی در ناحیه غبغب جزئی و خفیف باشد ، مناسب ترین روش برای خلاص شدن از چربی های غبغب، روش لیپولیزر یا لیپولیزمی باشد، که همچون لیپوماتیک روشی بی خطر و ساده است.

لیپوماتیک بازو: لیپوماتیک بازو روشی سریع، آسان و بی خطر برای از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه بازو می باشد. گاهی افراد اندامی مناسب دارند، ولی دارای بازوانی شل و افتاده و بزرگتر از سایز بدنشان است که مناسب ترین روش برای سفت و برجسته نمودن بازوها، روش لیپوماتیک می باشد.خوش فرمی و زیبا شدن بازوها فقط از طریق روش لیپوماتیک بازو صورت می گیرد، بعد از این پروسه، لیفت بازو را اعمال می کنند تا پوست آن ناحیه کشیده شود و بعد از آن استفاده از بازوبند ها یا گن هایی راتجویز می نمایند. تا زودتر به شکل نهایی برسد.

لیپوماتیک ران ها: گاهی افراد بر اثر ژنتیک و عامل وراثت دارای ران های بزرگ و حجیم هستند، که به فرم شکم و دیگر اندام ها تناسبی ندارد، بهترین روش برای خلاص شدن از چربی های داخل ران، لیپوماتیک ران می باشد که در کمترین زمان ، بهترین نتیجه را برای فرد به ارمغان می آورد.

شایان ذکر است که هزینه هر کدام از روش های گفته شده، بسته به ناحیه ای مذکور، مقدار چربی تزریق شده، طول درمان و ابزاری است که یک متخصص پوست حاذق از آن جهت معالجه و درمان استفاده می کند، متغیر می باشد.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر گروه مدیریت سایت کلینیک آلفا

پاسخ

16 + یک =