لیپولیز

 لیپولیز

آیا همه ی افرادی برای تخلیه چربی می توانند لیپولیز انجام دهند ؟در این مقاله با لیزر لیپولیز و روش های دیگر تخلیه چربی آشنا خواهیم شد .

خدمات در این مرکز زیر نظر بهترین پزشکان انجام می شود خوشبختانه یکی از تنها مرکز جراحی محسوب می شود که مجهز به آزمایشگاه است و به خوبی می توان آزمایشگاه لازم و انجام عملیات خونرسانی را انجام داد. جهت تماس با این مرکز می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۰۹۱۰۱ تماس حاصل فرمایید .

برای کاهش چربی شکم از چه روشی می توان استفاده کرد ؟

در مورد شکم ما باید سه عامل اصلی رو مد نظر قرار دهیم:

  • میزان چربی
  • وضعیت پوست ( شلی و افتادگی پوست )
  • وضعیت دیواره شکم و ضعف و قوام جداره شکم

ما به طور کلی سه روش برای از بین بردن چربی پیشنهاد می کنیم که عبارتست از :

  • لیپولیز : در این روش ما به کمک لیزر چربی ها رو تخریب می کنیم به این صورت که سوراخ کوچکی ایجاد می کنیم و لیزر را درون بافت چربی می کنیم و انرژی که از لیزر آزاد می شود باعث تخریب چربی می شود و به صورت مایع در میاید قسمت اعظم مایع را ما حین عمل تخریب می کنیم و در انتها به پوست لیزر می تابانیم تا باعث کشیدگی پوست شود این روش برای افرادی که ضخات چربی بین ۱ تا ۶ سانتی متر دارند و یا افتادگی پوست در آنها خفیف باشد بهترین انتخاب است .
  • لیپوابدومینوپلاستی : این روش برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر ضخامت چربی دچار افتادگی ، شلی و ترک پوست هم باشند برای مثال خانم هایی که زایمان های مکرر داشته اند و یا کاهش وزن شدید داشته اند در ناحیه زیر ناف امکان دارد ترک هایی وجود داشته باشد و یا خطوطی به نام استریا ایجاد شده باشد در این روش با کمک لیزر روش لیپولیز را انجام می دهیم چربی ها را تخریب کرده و خارج می کنیم و در انتهای عمل قسمتی از پوست شکم را که دچار ترک و افتادگی پوست هست را به روش جراحی بر می داریم .
  • ابدومینوپلاستی : برای افرادی استفاده می شود که علاوه بر چربی و پوست اضافه دچار ضعف دیواره شکم هستند در این افراد بعد از این که برداشت چربی انجام شد دیواره شکم را به کمک جراحی به کمک بخیه تقویت می کنیم تا شلی و ضعفی که ایجاد شده برطرف شود .

دوره نقاهت لیپولیز

همان طور که گفته شد لیپولیز یک روش جراحی کم خطر است و دوره نقاهت در روز بین ۳ الی ۴ روز است و بعد از ۴ روز فرد می تواند به زندگی روزمره خود برسد .

لیپولیز

لیپولیز

برای خانمی که تا به حال زایمان نداشته چه روشی مناسب تر است ؟

خانمی که زایمان نداشته به احتمال زیاد پوست طبیعی خواهد داشت و دچار افتادگی و ترک های پوستی نخواهد بود و با توجه به این که احتمالاً در آینده قصد بارداری دارند بهتر است این فرد روش لیپولیز را انجام دهند .

جای جراحی یا اسکار در لیپولیز

در مورد لیپولیز همان طور که گفته شده جای سوراخ به قطر ۲ تا ۳ میلی متر ایجاد می شود معمولاً در ناحیه شکم در قسمتی ایجاد می شود که توسط لباس پوشیده می شود و بعد از یکی دو ماه هیچ گونه اثری از آن نخواهد ماند در لیپو ابدومینوپلاستی  برش زیر شکم انجام می شود و طولی برش به اندازه سزارین خواهد بود و بعد از چند ماه هیچ گونه اثری از آن باقی نخواهد ماند اما در ابدومینوپلاستی با توجه به این که طول برش بیشتر خواهد بود جای زخم بیشتر باقی می ماند هر چند که ما این زخم را به روش جراحی پلاستیک می دوزیم و حدود یکی دو سال بعد یک خط باریک باقی می ماند .

آیا جراحی لیپولیز برگشت پذیر است ؟

در جراحی لیپولیز حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد سلول های چربی تخلیه می شود و ۲۰ الی ۳۰ درصد سلول های باقی مانده نمی توانند باعث برگشت چربی شوند اما بهتر است بیماران عزیز رژیم غذایی و ورزش را بعد از جراحی به طور متناوب انجام دهند زیرا اگر کالری مصرفی بیش از مقدار مورد نیاز باشد این چربی در نقاط دیگه ای رسوخ می کند و باعث چاقی در نقاط دیگه ی بدن می شود .

لیپولیز

لیپولیز

تخلیه چربی در خانم ها و آقایان چگونه است ؟

در مورد ناحیه  سینه چه روش هایی برای خانم ها و آقایان وجود دارد در مورد آقایان مشکلی که وجود دارد بزرگی بیش از حد سینه است که علل مختلفی دارد برای آقایان بهترین انتخاب استفاده از لیزر لیپولیز است که با سوراخ کوچکی که در زیر سینه ایجاد می شود بافت چربی را می توان تخلیه کرد .

در مورد خانم ها بافت سینه کمتر چربی وجود دارد و بیشتر بافت غددی وجود دارد بنابراین در مورد خانم ها لیزر لیپولیز کاربرد کمتری دارد در مورد خانم ها از سه نوع روش می توان استفاده کرد

  • در افرادی که دارای افتادگی سینه هستند از جراحی لیفت سینه استفاده می شود .
  • در افرادی که علاوه بر حجم اضافه دچار افتادگی سینه هم هستند علاوه بر تخلیه چربی لیفت سینه هم صورت می گیرد.
  • افرادی که دارای دارای سینه های کوچک هستند از پروتز سینه استفاده می کنیم .

در مورد تخلیه چربی ران و بازو چه روشی مناسب است ؟

در مورد ران و بازو نکته ای که باید دقت داشته باشیم وضعیت پوست است در افرادی که افتادگی پوست خفیف دارند از روش لیپولیز می توان استفاده کرد اما در افرادی که افتادگی پوست شدید دارند از روش دیگری برای برداشت پوست استفاده می کنیم .

دیگر خدمات مرکز جراحی آلفا عبارتست از :

لیپوساکشن

لیپوماتیک

ابدومینوپلاستی

پروتز سینه

راه های ارتباطی

ایران ، تهران -، خیابان آفریقا (جردن) ، ضلع جنوب شرقی، پل میرداماد ، پلاک ۴۰۰

۰۲۱۸۸۲۰۹۱۰۱

info@alfaclinic.ir

پیج اینستاگرام

پاسخ

بیست − 18 =