جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی صورت است که می تواند در چهره فرد تغییرات بسیاری را ایجاد کند ،به جراحی بینی به اصلاح رینوپلاستی نیز می گویند . می توان با استفاده از جراحی بینی ،شکل بینی خود را تغییر دهید  و یا عملکرد  آن را بهبود ببخشید .

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی به دو منظور در بین افراد انجام می شود ،جنبه زیبایی و جنبه درمانی . برخی از افراد متاسفانه درچار اختلالاتی در بینی خود  هستند که بر سلامت آن ها تاثیر گذاشته است و برای درمان نیاز به ترمیم و درمان با کمک جراحی بینی دارند . از جنبه زیبایی این درمان هم برای بهبود ظاهر و شکل بینی استفاده می کنند .

جراحی بینی  در این مرکز زیر نظر بهترین متخصصین انجام می شود خوشبختانه یکی از تنها مرکز جراحی محسوب می شود که مجهز به آزمایشگاه است و به خوبی می توان آزمایشگاه لازم و انجام عملیات خونرسانی را انجام داد.

تصمیم گیری در رابطه با جراحی بینی

در صورتی که فکر می کنید به جراحی بینی نیاز دارید ،لازم است تا قبل از آن  با جراح خود ملاقات کنید و درابطه با جراحی بینی صحبت کنید . در طی این جلسه، درباره اهداف خود صحبت کنید و به پزشک بگویید که چه مواردی سبب اقدام شما برای جراحی بینی شده است  و چگونه می خواهید ظاهر بینی خود را اصلاح کنید .

لازم است تا قبل از اقدام به جراحی بینی به این نکته توجه داشه باشید  که  خواسته های منطقی و واقع بینانه از جراحی بینی خود داشته باشید ،شما می توانید با کمک جراحی بینی  تغییرات قابل ملاحظه ای ایجاد کنید  که  زیبایی صورت خود را افزایش دهید ،در حقیقت این تغییرات  ظاهر فرد را بهبود می بخشد .

در طی این جلسه مشاوره ،جراح  تمام ویژگی های صورت را مورد ارزیابی قرار می دهد   و  بعد از بررسی های لازم به بیمار  بهترین نوع بینی را که می تواند زیبایی فرد را دو چندان کند پیشنهاد می کند . توجه داشته باشید که نوع و ساختار بینی در انتخاب فرم بینی برای جراحی بینی مهم است ،در نتیجه  خواسته های غیر معقول از جراح بینی نداشته باشید . یک جراح بینی خوب در این جلسه در رابطه  با زمان مشاهده نتیجه کار ،هزینه های لازم و  بهترین فرم بینی با توجه به ساختار آن توضیح می دهد .

روش کار در جراحی بینی

جراحی بینی را می توان به دو روش  بیهوشی عمومی و موضعی انجام دهید . افرادی که با استفاده از بیهوشی عمومی جراحی بینی خود را انجام می کنند ،در طی جراحی کاملا خواب هستند . اما در روش جراحی بینی با کمک بیهوشی موضعی  شما در طی جراحی عملا هیچ گونه دردی را احساس نمی کنید .

در هر حال بعد از جرای بینی نیاز نیست تا در بیمارستان استراحت کنید و چند  ساعت بعد از جراحی با بررسی وضعیت عمومی عملیات ترخیص انجام می شود . جراحی بینی لزوما نیاز نیست در بیمارستان انجام شود  ،در کلینیک و مطب جراح هم  جراحی بینی انجام می شود که می توانند تاثیرات بسیاری را در هزینه لازم برای جراحی بینی داشته باشد

بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی  در اطراف چشم ها  و گونه ها تورم و کبودی ایجاد می شود ،این امر طبیعی است ،در نتیجه جای نگرانی نیست . جراح بینی در بیشتر موارد   در هفته اول بعد از جراحی بینی از اسپلینت بینی استفاده می کنند تا فرم بینی حفظ گردد و تورم و کبودی هر چه زودتر بهبود یابد .

دوران بهبودی بعد از جراحی بینی

دوران بهبودی بعد از جراحی بینی در هر فردی متفاوت است و نمی توان برای آن زمان خاصی را در نظر گرفت . افراد  بنا بر نوع بینی خود  و مراقبت های بعد از جراحی بینی خود باید دوران بهبودی  را طی کنند . بینی در حالت کلی در دو دسته گوشتی و استخوانی  قرار دارد .  هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند که می توانند تغییرات بسیاری را  در حین جراحی بینی و بعد از آن ایجاد کنند . افراد با بینی های گوشتی  ،دوران بهبودی به نسبت بالاتری دارند .

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

تفاوت قابل ملاحظه  بینی گوشنی و استخوانی در نوع جراحی هر کدام است . جراح با تعیین نوع بینی قبل از جراحی بینی باید بهترین روش جراحی را متناسب با نوع بینی فرد انتخاب کند . بینی های گوشتی  نسبت به بینی های استخوانی از محدودیت های بیشتری برخوردار هستند .

در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی ،جراح باید با بررسی ضخامت پوست و غضروف های بینی ،نوع بینی را  مشخص کند . لازم است تا در طی این نوع بررسی میزان ضخامت پوست در نظر گرفته شود تا با توجه به ضخامت پوست روش جراحی انتخاب شود . بینی های گوشتی از غضروف های  ضعیفی بر خوردار هستند در نتیجه جراح در طی جراحی نمی تواند بینی را بیش از اندازه کوچک کند ،افراد با بینی های گوشتی نباید خواستار جراحی بینی فانتزی باشند،دلیل آن هم  در این است که ، علاوه بر فرم بد می تواند سبب ایجاد مشکلات تنفسی ،گردد . جراح بینی باید با افرادی که خواسته های غیر معقول از جراحی بینی دارند ،مشاوره کند و آن ها را برای انتخاب نوع بینی قانع کند .

شایعات منفی بسیاری در بین افراد با بین های گوشتی وجود دارد که می تواند آن ها را از انجام جراحی منصرف کند . این تصورات و شایعات کاملا اشتباه است ،تنها محدودیتی که این افراد در جراحی بینی دارند این است که نمی توانند  بینی خود را بیش از اندازه کوچک کنند و  برای مشاهده نتیجه کار نیاز به دروان بهبودی بیشتری  دارند .

در صورتی که جراح بینی خود را با دقت انتخاب کرده باشید و تمام مراقبت های بعد از جراحی بینی را  طبق تجویز پزشک رعایت کنید ،به طور حتم از نتایج جراحی بینی خود لذت می برید .  افرادی که بینی های گوشتی دارند باید  از صبر بیشتری برای دین نتیجه کار برخوردار باشند .

جراح بینی در طی جراحی بینی به تقویت غضروف های بینی می پردازد تا  با تقویت غضروف ها بهترین ظاهر بینی را ایجاد کند .

مزایای جراحی بینی گوشتی

 بهبود ظاهر بینی

چهره فرد زیبا تر می شود

تقارن صورت بهبود می یابد

اعتماد به نفس در فرد به میزان قابل توجهی افزایش می یابد

کیفیت زندگی فرد افزایش می یابد

جراح بینی  با جابه جایی و تقویت  غضروف ها ،بینی را کوچک می کند . لازم به ذکر است که در جراحی بینی گوشتی  با  ایجاد برش های کوچک  به استخوان های تحتانی دسترسی پیدا می کنند  و پوست را منقبض می کنند تا ظاهری ایده ال برای بینی ایجاد کنند .

جراحی بینی استخوانی

بینی ها از نوع استخوانی نیاز است تا با استفاده از جراحی بینی استخوانی ظاهر آن ها را بهبود ببخشیم .

بینی های استخوانی ظاهری دارند که شاید هر فردی بتواند  نوع بینی آن ها را تشخیص دهد .  بینی های استخوانی بیشتر همراه با قوز و  بر آمدگی هستند ،قوز روی بینی  در بینی های استخوانی در بیشتر حالات به صورت ژنتیکی و ارثی به فرد منتقل می شود   همچنین گاهی ممکن است در دوران نوجوانی  به دلیل آسیب های وارد شده قوز بر روی بینی ایجاد گردد .  خوشبختانه قوز بینی به راحتی با استفاه از جراحی بینی برطرف می شود . افراد با بینی های استخوانی می توانند تغییرات بسیاری را ایجاد کنند و  با برداشتن قوز بینی  ظاهر بینی  خود را بهبود ببخشند .

دست جراح بینی در جراحی بینی استخوانی باز است  و جراح بینی  می توانند مطابق با سلیقه فرد  جراحی بینی را  انجام دهد . افرادی با بینی های اسخوانی می توانند ، از جراح بینی خود  خواستار جراحی بینی فانتزی باشد .

ساختار بینی های استخوانی

در بینی های استخوانی  ،یک سوم بالایی پل بینی در آن ها از استخوان  و دو سوم  پایینی آن از غضروف تشکیل شده است ، که  ناحیه ای که قوز بینی در آن دیده می شود  این ناحیه است ،در حقیقت قوز بینی بیشتر در  ناحیه طاق بینی مشاهده می شود .

همچنین  این نوع از بینی پوست نازک  و ایده الی دارد که میزان تورم و کبودی بعد از جراحی بینی به نسبت در این نوع از بینی ها کاهش می یابد ،در صورتی که بینی شما از نوع استخوانی است می توانید در مدت زمان به نسبت کوتاهی  شاهد نتیجه  جراحی بینی  شوید .

جراحی بینی

جراحی بینی

نتیجه جراحی بینی استخوانی

 بینی استخوانی  بهترین نوع بینی برای جراحی بینی های فانتزی ،عروسکی  و  طبیعی است .   جراح بینی  تا حد قابل توجهی  می تواند طبق خواسته و نظر بیمار  جراحی بینی را انجام دهد . البته لازم به ذکر است که یک جراح بینی خوب و حرفه ای باید قبل از هر چیز به تناسب بینی با اجزای صورت توجه داشته باشد ،به طور حتم بینی  فانتزی و عروسکی در چهره زمخت مردانه  زیبایی ندارد و می تواند   تاثیرات منفی از خود به جای بگذارد . در این مرحله لازم است  تا یک جراح بینی خوب  بتواند با ارائه دلایل منطقی  ،نظر فرد را در رابطه با فرم بینی  تغیر دهد .

روش کار در جراحی بینی استخوانی

در طی این نوع از جراحی  برای برطرف کردن قوز بینی،باید تمام استخوان ها و البته غضروف های بینی بر طرف گردد تا هر گونه بر آمدگی بر روی بینی بر طرف گردد . جراح بینی در حین جراحی  با کمک ایجاد چند برش پوست بینی را بلند می کند  تا دید کافی برای جراحی داشته باشد  ،با شکستن  بخش زائد بینی  ظاهر ایده ال و دلخواه بینی ایجاد می شود . کبودی بعد از جراحی بینی ،به دلیل  شکستن استخوان های بینی  در طی جراحی بینی است .

انجام آزمایش و معاینه  قبل از جراح بینی استخوانی

 لازم است تا قبل از اقدام به جراحی بینی تمام سوابق و وضعیت بیمار بررسی گردد و در صورتی که فرد از نظر جسمی و روحی در وضعیتی مناسب باشد ،جراحی بینی انجام شود .

در صورتی که در طی این معاینات مشخص شود که بینی دچار گرفتگی هایی است لازم تا جراحی بین با حساسیت بالاتری انجام شود  و در طی جراحی بینی هر گونه گرفتگی و انسداد هوایی را برطرف کنند .

افرادی که  با وارد شدن ضربه  و صدمه به بینی تصمیم به جراحی بینی می گیرند  ارائه تصویری از بینی قبل از حادثه می تواند در نتیجه خوب از جراحی بینی تاثیر گذار باشد .

جراحی بینی استخوانی  ، میتواند تغییرات قابل ملاحظه ای را ایجاد کند  و از آنجا که  پوست بینی نازک است ظرافت جراحی مشخص می گردد ، توصیه می شود به افراد با بینی های استخوانی  در صورتی که تصمیم به جراحی بینی دارند زمان آن را به تعویق نیندازند .

افراد مناسب برای جراحی بینی

بیشتر افراد از جراح بینی در این رابطه سوال می پرسند ،که آیا  کاندید خوبی برای جراحی بینی هستند یا خیر . در پاسخ باید گفت کاندیدای  مناسب برای جراحی بینی کسانی هستند که از نظر سلامت جسمی و روحی در وضعیت خوبی باشند .

جراحی بینی

جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی امری مهم است و  لازم تا قبل از اقدام به جراحی در رابطه با مقدار آن اطلاعات کافی به دست اورید .

در صورتی که  جراحی بینی به منظور زیبایی انجام شود  باید توجه داشته باشید  که بیمه  شامل  آن نمی گردد . اما اگر این جراحی  با هدف درمانی  انجام شود  می توانند مقداری از هزینه را از بیمه دریافت کنید .

متاسفانه برای این جراحی نمی توان هزینه مشخص و معلومی را در نظر بگیریم ،مقدار این هزینه می تواند تطبق فاکتور های مختلفی متغیر باشد و تغییر کند .

 فاکتور هایی که  در میزان هزینه  جراحی بینی تاثیر گذار هستند :

دستمزد جراح بینی

مکان انجام جراحی بینی ،در صورتی که شما جراحی بینی در بیمارستان را انتخاب کنید  به نسبت کلینیک و مطب لازم است تا هزینه بیشتری را پرداخت کنید .

مقدار جراحی مورد نیاز در طی جراحی بینی، گاهی ممکن است  جراح مجبور به  انجام چند  جراحی در طی جراحی باشد تا فرم ایده ال را ایجاد کند .

موقعیت جغرافیایی

تمام این موارد می توانند بر میزان هزینه جراحی بینی تاثیر گذار باشند ،بهتر است که در هنگام جراحی بینی هزینه را ملاک قرار ندهید تا بتوانید در انتخاب جراح بینی خود  دقت بیشتری داشته باشید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک جراحی آلفا

پاسخ

بیست − ده =